Children in corridor

Initial

Surname

Form

Job Title

K

Adebanjo

5KA - Mars

Teacher of Food Technology

S

Allan

 

Teaching Assistant

J

Ashby

6JA

Head of Design Technology

K

Ashdown

 

Administration Assistant

R

Baga

 

Head of KS4, Head of Media

T

Barker

 

Lunchtime Supervisor

R

Barnett

 

Head of Music

H

Bass

 

Creative Technician

J

Binks

8JB

Head of RE

I

Bodger

9IB

Head of Maths

J

Brahmachari-Limb

6JL

Head of Drama

D

Brown

 

Kitchen Assistant

K

Bryant

5KB - Neptune

KS2 Teacher

J

Chandler

 

Teaching Assistant

K

Chapman

 

Site Assistant

A

Chauhan

5AC - Mars

Teacher of RE, Psychology

L

Chillman

 

Administration Assistant

D

Corbett

8DC

Teacher of Humanities

P

Craig

 

Teaching Assistant

M

Davison

 

Head of Year 8, Teacher of PE

H

Dear

 

Site Assistant

J

Downes

6JD

Teacher of Science

M

Evans

7ME

Head of Science

D

Facey-Rose

 

PA to Senior Leadership Team

C

Fallows

 

Finance Officer

J

Freeman

 

Teaching Assistant

D

Gahagan

8DG

Head of Art

T

Gant

 

Cover Supervisor, Teaching Assistant

A

Geary

 

Kitchen Manager

L

Geer

 

Head of Year 7, KS2 Teacher

M

Gilbert

 

Lunchtime supervisor

K

Goldsmith

7KC

Teacher of English

K

Hamit

 

Pastoral Officer

J

Hammond

8JH

Head of Faculty, Art and Photography

N

Hawkins

 

Science Technician

M

Hawley

 

Cover Supervisor

A

Hillard

 

Site Agent

H

Jones

 

Science Technician

D

Kennedy

 

Design Technology Technician

R

Kirkman

7RK

Teacher of ICT

V

Lake

 

Lunchtime supervisor

V

Lockey

 

Head of Support Services, SLT

B

Lucas

9BL

Teacher of Science

D

Martindale

6DM

Teacher of English

T

McGuire

 

Head of KS2

L

McNamara

 

Pastoral Officer

A

Mew

 

SENDCO, SLT

L

Miller

 

Medical Co-ordinator

T

Milne

 

Cover Supervisor, After School Club supervisor

B

Morgan

6BM

Teacher of Maths, Business Studies

L

Morgan

 

Site Manager

C

Morris

 

Teaching Assistant

R

Murphy

 

Head of Year 8, Teacher of Maths

F

Norman

 

Librarian

R

Ord

 

Science Technician

G

Patrick

8GP

Head of MFL

E

Payton

 

Kitchen Assistant

I

Phillips

7IP

Teacher of English

C

Plumb

 

Teaching Assistant

L

Prasad

5LP - Saturn

KS2 Teacher

A

Prior

 

Principal

S

Pritchard

 

Teaching Assistant

J

Pyper

 

Data Manager

S

Quorn

 

Teaching Assistant

C

Redding

 

Associate Principal, SLT

J

Regan

 

Kitchen Assistant

R

Richardson

5RR - Pluto

KS2 Teacher

L

Roberts

 

Receptionist, Admin Assistant

R

Rodrigues

 

Teacher of MFL

S

Rowland

 

Head of Year 6, KS2 Teacher

J

Semple

 

Teaching Assistant

T

Sinden

 

Head of Year 5, KS2 Teacher

K

Singh

 

KS2 Teacher

G

Smart

 

Teacher of Maths

S

Smith

 

Lunchtime supervisor, Site Assistant

R

Soden

 

Administration Assistant

T

Squires

 

Associate Principal, SLT

L

Sumners

 

Kitchen Assistant

K

Thomas

9KT

Head of PE

B

Tillett

 

Teaching Assistant

M

Trigg

 

Teacher of Humanities

C

Vernon-Hamilton

 

Teacher of PE

D

Vidoykovitch

 

Kitchen Assistant

S

Walton

6SW

Teacher of Science

M

Warr

 

Teaching Assistant

L

Wells

7LW

Head of English

P

Wheatcroft

 

Farm Assistant

M

White

5MWH - Jupiter

KS2 Teacher

L

Whitley

 

Pastoral Officer

M

Wiltshire

5MWI - Titan

KS2 Teacher

M

Wood

 

Kitchen Assistant

J

Yianni

 

Receptionist, Admin Assistant

P

Yule

7PY

Teacher of Design Technology

 

Media galleryParent viewEACA